BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Cameron Kock | ZA | Umhlali Country Club | No | - |
[2] | Yusuf Osman | ZA | Durban Preparatory High School | No | - |
[3] | Eli Bedderson | ZA | Chelsea Preparatory School | No | - |
[4] | Benjamin Behr | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Njabulo Hlatshwayo | ZA | Benoni Tennis Club | No | - |
- | Simon Soldat | ZA | St. Catherines Primary | No | - |
- | Ethan Schefermann | Vryheid Lawn Tennis Club | No | - | |
- | Katekani SHIPALANA | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Sphesihle Ngema | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
- | Tristan Schefermann | ZA | Vryheid Tennis Club | No | - |
- | Liam van Bronckhorst | ZA | Highbury Preparatory School | No | - |
- | Shrihan Munnoo | ZA | Virginia Primary School | No | - |
- | Nicholas Ullyett | Ashton College Ballito | No | - | |
- | Ryan Thornhill | ZA | Umhlali Preparatory School | No | - |
- | Oliver Johnston | Curro Hillcrest | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-21 2:30pm | A2 | WTS - Court 9 |
Njabulo Hlatshwayo
|
Tristan Schefermann
|
6-4, 6-3 |
2023-04-21 2:30pm | A3 | WTS - Court 8 |
Benjamin Behr [4]
|
Simon Soldat
|
6-0, 6-0 |
2023-04-21 2:30pm | A4 | WTS - Court 7 |
Katekani SHIPALANA
|
Sphesihle Ngema
|
5-7, 3-6 |
2023-04-21 2:30pm | A5 | WTS - Court 6 |
Liam van Bronckhorst
|
Shrihan Munnoo
|
6-2, 6-2 |
2023-04-21 2:30pm | A6 | WTS - Court 5 |
Nicholas Ullyett
|
Eli Bedderson [3]
|
7-6, 6-3 |
2023-04-21 2:30pm | A7 | WTS - Court 4 |
Ethan Schefermann
|
Oliver Johnston
|
0-6, 1-6 |
2023-04-21 2:30pm | A8 | WTS - Court 3 |
Ryan Thornhill
|
Yusuf Osman [2]
|
2-6, 1-6 |
2023-04-22 8:00am | A9 | WTS - Court 1 |
Cameron Kock [1]
|
Njabulo Hlatshwayo
|
6-0, 6-2 |
2023-04-22 9:15am | A10 | WTS - Court 9 |
Benjamin Behr [4]
|
Sphesihle Ngema
|
6-2, 0-6, 6-10 |
2023-04-22 8:00am | A11 | WTS - Court 6 |
Liam van Bronckhorst
|
Nicholas Ullyett
|
2-6, 0-6 |
2023-04-22 8:00am | A12 | WTS - Court 7 |
Oliver Johnston
|
Yusuf Osman [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-22 12:30pm | A13 | WTS - Court 6 |
Cameron Kock [1]
|
Sphesihle Ngema
|
6-0, 6-4 |
2023-04-22 10:45am | A14 | WTS - Court 5 |
Nicholas Ullyett
|
Yusuf Osman [2]
|
6-3, 6-4 |
2023-04-23 8:00am | A15 | WTS - Court 8 |
Cameron Kock [1]
|
Nicholas Ullyett
|
2-6, 6-7 |
2023-04-23 9:20am | B1 | WTS - Court 16 |
Sphesihle Ngema
|
Yusuf Osman [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-22 12:30pm | C1 | WTS - Court 4 |
Njabulo Hlatshwayo
|
Benjamin Behr [4]
|
6-4, 3-6, 7-10 |
2023-04-22 10:45am | C2 | WTS - Court 3 |
Liam van Bronckhorst
|
Oliver Johnston
|
1-6, 1-6 |
2023-04-23 9:20am | C3 | WTS - Court 15 |
Benjamin Behr [4]
|
Oliver Johnston
|
6-4, 6-4 |
2023-04-23 9:20am | D1 | WTS - Court 13 |
Njabulo Hlatshwayo
|
Liam van Bronckhorst
(Ret.)
|
2-6, 2-1 Retired |
2023-04-22 9:15am | E2 | WTS - Court 8 |
Simon Soldat
|
Katekani SHIPALANA
|
0-6, 0-6 |
2023-04-22 9:15am | E3 | WTS - Court 4 |
Shrihan Munnoo
|
Eli Bedderson [3]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-22 8:00am | E4 | WTS - Court 5 |
Ethan Schefermann
|
Ryan Thornhill
|
0-6, 0-6 |
2023-04-22 12:30pm | E5 | WTS - Court 2 |
Tristan Schefermann
|
Katekani SHIPALANA
|
0-6, 0-6 |
2023-04-22 11:15am | E6 | WTS - Court 25 |
Eli Bedderson [3]
|
Ryan Thornhill
|
7-5, 6-4 |
2023-04-23 9:20am | E7 | WTS - Court 14 |
Katekani SHIPALANA
|
Eli Bedderson [3]
|
2-6, 1-6 |
2023-04-23 9:20am | F1 | WTS - Court 12 |
Tristan Schefermann
|
Ryan Thornhill
|
0-6, 0-6 |
2023-04-22 11:15am | G2 | WTS - Court 10 |
Shrihan Munnoo
|
Ethan Schefermann
|
6-1, 6-1 |
2023-04-23 9:20am | G3 | WTS - Court 3 |
Simon Soldat
|
Shrihan Munnoo
|
6-7, 4-6 |